mieszkanie w Krakowie, to rynek wtórnyJeżeli chcemy kupić mieszkanie w Krakowie, to rynek wtórny jest najlepszym sposobem na jego znalezienie. Mieszkania w tzw. stanie deweloperskim, bezpośrednio od deweloperów są drogie i wymagają wykończenia oraz umeblowania. Natomiast właściciele przejmujący je z rynku pierwotnego doprowadzają lokale do użytku. Dzięki temu osoba wprowadzająca się do takiego lokum może od razu zamieszkać, nie martwiąc się o ich dostosowanie do własnych potrzeb. Oczywiście to nie jest jedyna zaleta mieszkania w Krakowie kupionego na rynku wtórnym. Wybór lokalizacji i rozkładu lokalu jest dużo większy. Poza tym można bezpośrednio umówić się z właścicielem na oglądanie takiego mieszkania. Przedstawiciele deweloperów zwykle nie są aż tak dobrze poinformowani o stanie i warunkach mieszkania. Wbrew pozorom najlepiej kupić lokal od osoby, która mieszkała w nim wcześniej (lub mieszkał tam ktoś z rodziny). To najlepszy sposób, żeby móc się dowiedzieć jakie są realne wady i zalety takiego miejsca. Oczywiście zakładając, że osoba taka rzeczywiście miała do czynienia z tym lokalem przed jego sprzedażą. Kupując na rynku wtórnym mamy szansę trafić na takie osoby i mieszkania. Na rynku pierwotnym wszystkie lokale są nowe i sprzedający znają tylko ich standard.

Mieszkania w Krakowie sprzedawane na rynku wtórnym mają często niższe ceny niż mieszkania w nowych budynkach i na strzeżonych osiedlach. Można powiedzieć, że są dla ludzi. W każdym razie mogą sobie na nie pozwolić przeciętni pracownicy posiadający zdolność kredytową lub ludzie, którzy sprzedali nieruchomość w innym mieście. Nie trzeba być milionerem, żeby zamieszkać blisko Wawelu. Przynajmniej, jeżeli kupuje się mieszkanie na rynku wtórnym. Trochę jak w sklepie z antykami – jest to też dobry sposób, żeby znaleźć naprawdę wyjątkowe lokum.

Mieszkania z drugiej ręki dobrze nadają się do tworzenia wszelkiego rodzaju hosteli, apartamentów do wynajęcia czy kwater pracowniczych. Oprócz swojej roli jako miejsc do mieszkania mogą być też całkiem niezłą inwestycją. Coraz częściej to jest powód zainteresowania mieszkaniami na rynku wtórnym w Krakowie i innych miastach Polski