Rynek wtórny KrakówDuże zainteresowanie mieszkaniami z tzw. drugiej ręki, czyli od osób prywatnych i prawnych sprawia, że rynek wtórny w Krakowie cieszy się niemalejącym powodzeniem. Stolica Małopolski jest miejscem szczególnym na mapie naszego kraju. Tutaj znajdują się ciekawe zabytki, przyciągające turystów z całego świata. Jest też dużo wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych oraz jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Nic dziwnego, że posiadanie mieszkania w Krakowie jest taką gratką.

Zaletą rynku wtórnego w Krakowie jest to, że mieszkanie było już używane. Ma swój charakter, często też jest przygotowane bezpośrednio do zamieszkania. Posiadanie mieszkania w mieście Kraka pozwala też na czerpanie dodatkowego zysku z jego wynajmowania. Jako apartament wynajmowany na doby może służyć turystom i biznesmenom przyjeżdżającym, żeby załatwić różne sprawy.

Kraków jest znany z nietuzinkowej architektury. Charakterystyczne podwórka z zewnętrznymi klatkami schodowymi i ogródkami czy patio pośrodku doskonale nadają się też jako tło dla atrakcyjnych hotelików i hosteli. Coraz więcej tego typu punktów pojawia się w mieście. Rynek wtórny w Krakowie umożliwia rozwój infrastruktury turystycznej i przyspiesza przechodzenie mieszkań w ręce nowych właścicieli.

Kolejną grupą, która jest zainteresowana zakupem mieszkań w tym mieście są pracownicy. Zwykle urzędnicy i specjaliści średniej klasy oraz dobrze opłacani artyści, którzy mogą sobie pozwolić na lokum pod Wawelem. Ściągają tu z różnych części Polski, czasem również z innych krajów, szukając możliwości rozwoju w swoim zawodzie. Tak duże miasto jak Kraków przyciąga bardzo wiele osób z różnych branż i o różnych zainteresowaniach. Dlatego na rynku wtórnym w Krakowie dokonuje się transakcji z prywatnymi kupcami i firmami inwestującymi w nieruchomości.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupieniem mieszkania, to warto sprawdzić aktualne ceny. Na rynku wtórnym można kupić stosunkowo niedrogie lokale mieszkalne, ale są też bardzo kosztowne. Dużo zależy od dzielnicy i stanu technicznego.