Sprzedając nieruchomość mamy do czynienia z różnymi agencjami pośrednictwa. Nasza agencja i biuro nieruchomości w Krakowie jest nastawiona na większą skuteczność i uczciwość wobec klienta. Posiadamy doświadczenie i specjalistyczną wiedzę na ten temat, którymi nie zawsze mogą się pochwalić pośrednicy. Współcześnie rynek nieruchomości jest bardzo otwarty, agencje powstają jak grzyby po deszczu. Nie wszystkie są godne zaufania, dlatego dobrze jest wiedzieć jaką wybrać i jaki rodzaj umowy podpisać.

Szczególną popularnością cieszą się wśród sprzedających umowy na wyłączność z pośrednikiem. Pozwalają one powiązać interes pośrednika i sprzedającego. Nasza agencja nieruchomości zapewnia umowy tego typu na terenie Krakowa i okolic. Oto kilka wskazówek z naszej strony, które być może nakłonią was do podpisania takiej właśnie umowy.

  • Interes sprzedającego jest interesem pośrednika – w przypadku umowy na wyłączność pośrednik jest jedynym podmiotem zajmującym się sprzedażą danej nieruchomości. Wie, że jego wysiłek jest opłacalny. Co za tym idzie klient ma większą pewność, że pośrednik dołoży wszystkich starań, żeby sprzedać nieruchomość.
  • Uproszczenie kontaktów – kto właściwie sprzedaje mieszkanie? Pośrednik jeden, drugi czy dziesiąty? Od strony klienta ważne jest, żeby mieć kontakt z jednym sprzedającym. Kiedy czyta kilka ogłoszeń o tym samym mieszkaniu z podanymi kilkoma różnymi kontaktami może nawet zastanawiać się czy to uczciwa oferta. Umowa na wyłączność z pośrednikiem likwiduje ten problem. Sprzedający ma jedną firmę wspomagającą sprzedaż, a klient jedną agencję do kontaktu.
  • Nie ma konkurencji cenowej – kiedy kilka firm zajmuje się pośrednictwem sprzedaży nieruchomości każda nakłada własną cenę. I znów w takim przypadku spada wiarygodność oferty. Proponowane przez nasze biuro nieruchomości w Krakowie umowy na wyłączność likwidują ten problem. Cena mieszkania i jego opis w ogłoszeniach jest jednolity, a przed to bardziej wiarygodny.
  • Prawo po stronie sprzedającego – podpisując umowę na wyłączność pośrednik nie tylko chce, ale prawnie zobowiązuje się do jak najskuteczniejszych działań. Dlatego klient agencji może liczyć na lepsze i szybsze efekty pracy pośrednika.

To tylko niektóre z zalet umowy na wyłączność z pośrednikiem. Poza tym warto jednak pamiętać, że umowa jest podpisywana na czas określony. Dlatego w interesie sprzedającego i agencji jest, żeby nieruchomość została sprzedana w oznaczonym czasie.

Oprócz umów na wyłączność istnieją jeszcze umowy otwarte. Pozwalają one korzystać sprzedającemu z usług wielu pośredników. Ich zaletą jest zróżnicowanie ofert, wady są przede wszystkim takie jak wymieniliśmy powyżej m.in. zbyt dużo ogłoszeń o tej samej nieruchomości, zróżnicowanie cen i szczegółowych opisów. Jeżeli podpiszesz umowę na wyłączność z naszą agencją to masz większe szanse na szybkie sprzedanie mieszkania w Krakowie.