mieszkanie KrakówMieszkanie w Krakowie jest dobrą inwestycją, ale też dobrym pomysłem dla potencjalnych mieszkańców. Dlatego coraz więcej osób interesuje się zakupieniem lub wynajęciem mieszkania w tym mieście. Na rynku wtórnym istnieje duży wybór mieszkań w różnych cenach i o różnym standardzie. Na przykład można kupić nowy apartament w luksusowej dzielnicy albo w centrum miasta. Dostępne są też zwykłe mieszkania w blokach, po dużo niższych cenach. Poza tym istnieje szeroka gama mieszkań w starym budownictwie. Chociaż Kraków jest drogim miastem jeżeli chodzi o nieruchomości, to można trafić na całkiem ładne mieszkanie w przystępnej cenie. Trzeba jednak przejrzeć kilka ofert zanim wybierze się to idealne. Pomocna może być tutaj firma zajmująca się pośrednictwem w sprzedaży i kupnie nieruchomości. Agent nieruchomości może pokazać kilka mieszkań osobom zainteresowanym. Obejrzenie mieszkania osobiście jest bardzo ważne, jeżeli naprawdę chcemy wiedzieć jakie są jego wady i zalety. W opisach – nawet najbardziej uczciwych – może nie być zawarte to co nas interesuje. Jaka jest orientacja mieszkania, czy naprzeciwko jest park czy wysoki blok? Wszystko to ma znaczenie. Niezależnie od tego czy będziemy sami tam mieszkać czy chcemy lokal wynajmować, to bliskość zieleni, nasłonecznienie, bliskość sklepów – wszystko ma znaczenie. Kupując mieszkanie w Krakowie dużo ludzi zwraca uwagę na położenie ze względu na stan powietrza w mieście. Bliskość parku czy lasu może być zbawienna kiedy w pracy albo na zakupach jesteśmy niedotlenieni.

Innym walorem mieszkania, na który zwracają uwagę zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne jest dostępność mieszkania. Czy jest położone nisko albo czy można do niego dojechać windą. Dla osoby poruszającej się np. o kulach to ma ogromne znaczenie.

Natomiast dla osoby zdrowej i sprawnej większe znaczenie może mieć widok i wygląd lokalu. Położone wysoko mieszkania w krakowskich kamienicach są urokliwe i z niektórych dobrze widać zabytkową część miasta. To walor estetyczny, który docenią artyści, chcący czerpać inspirację z widoków za oknem.