Mieszkania Kraków KrowodrzaJeżeli chcesz mieszkać w zielonej okolicy, to warto przejrzeć mieszkania w Krakowie Krowodrza. To jedna z ładniejszych i zamożniejszych dzielnic miasta. Znajduje się na terenie dawnych wsi królewskich, których nazwy pozostały do dziś z nazewnictwie osiedli. Sąsiedztwo takie jak Łobzów, Cichy Kącik czy Nowa Wieś, to naprawdę nie lada gratka dla ludzi lubiących być blisko miasta, ale z dala od największego zgiełku i zanieczyszczenia. Blisko są znane parki jak Park Kleparski, z zachowaną częścią zabytkowego fortu, czy Młynówka Królewska. Wielbicieli historii powinny ucieszyć zabytki takie jak Pałac Królewski w Łobzowie.

Chociaż ceny mieszkań w Krakowie Krowodrzy nie należą do najniższych, to są w pełni zasłużone. Do wyboru mamy tu głównie lokale w nowych blokach i budownictwie międzywojennym. Wiele bloków ma kameralny charakter i dostęp do ogródków lub osiedlowych mini parków. To miejsce, gdzie można zarówno wypocząć po ciężkiej pracy w centrum miasta jak i całkiem przyjemnie urządzić sobie pracę zdalną.

Mieszkania w Krakowie Krowodrzy zapewniają dostęp do pełnej miejskiej infrastruktury. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy. Niedaleko jest też położone miasteczko studenckie. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Większość mieszkań w Krakowie w dzielnicy Krowodrza jest dość duża – od dwu do czteropokojowych. Poza tym można tu kupić piękne domy z ogrodami. Dla osób o mniejszych wymaganiach przestrzennych i skromniejszym budżecie znajdą się też małe mieszkanka. Zwłaszcza w nowszych blokach część lokali jest przeznaczona na wygodne kawalerki.

Nie warto zrażać się elitarną opinią dzielnicy, ona tylko podnosi atrakcyjność miejsca. Same ceny mieszkań w tej części Krakowa bywają zróżnicowane. Znajdzie się coś w cenie zwykłego mieszkania w blokach. Warto rozważyć tę opcję, bo inwestycja w lokal w Krowodrzy jest tego warta. Dlatego zachęcamy do przeglądania online i oglądania osobiście mieszkań wystawionych na sprzedaż i pod wynajem.