Fotografia nieruchomości - dlaczego warto wykonać profesjonalną sesję?

Nasza Agencja i Biuro Nieruchomości zapewnia na swój koszt profesjonalną sesję twojego wnętrza nieruchomości do sprzedaży i do wynajmu.

 

Nie ma wątpliwości, że pierwsze zainteresowanie nieruchomością wynika z zobaczenia jej na żywo bądź na fotografii. W dobie Internetu łatwiej i szybciej zapoznać się z daną nieruchomością, jeśli jej zdjęcia znajdują w ogłoszeniu. Dzięki profesjonalnym zdjęciom domu lub mieszkania łatwiej sobie wyobrazić, czy moglibyśmy taką przestrzeń kupić lub wynająć, czy łatwo byłoby ją wyposażyć w meble oraz czy przestrzeń byłaby funkcjonalna dla wszystkich osób w niej przebywających.  

 

Fotografia wnętrz - rynek pierwotny a wtórny 

 

Obecny rynek nieruchomości jest przepełniony mieszkaniami zarówno nowymi, jak i z drugiej ręki. Mieszkania nowe są puste i często niewykończone, a te z rynku wtórnego wręcz przeciwnie, przeładowane i w pewien sposób już zorganizowane. Obie sytuacje mogą na swój sposób stwarzać problemy w prezentacji pomieszczeń. 

Fotografia nieruchomości jest pomocna w każdym przypadku. Profesjonalny fotograf wie, jak przygotować nieruchomość do zdjęć i jak te zdjęcia wykonać, aby pokazały potencjał i możliwości danego wnętrza. Wszystko po to aby przyszły nabywca wiedział, czego może się spodziewać podczas oglądania mieszkania lub domu oraz po to, aby zwiększyć zainteresowanie nieruchomością i finalnie sprzedać lub wynająć ją z sukcesem

Czym wyróżniają się profesjonalne zdjęcia nieruchomości?

 

Profesjonalne zdjęcia są szerokie, jasne i ostre. Prezentują nieruchomość w widoku ogólnym, który jednocześnie skupia w sobie maksymalną ilość szczegółów, m.in. ustawienie ścian, okien, odległości między nimi a meblami, ilość światła wpadającego do pomieszczenia, bieżące możliwości ustawienia mebli. Fotograf, aby uzyskać dobre zdjęcia wnętrz, wykorzystuje aparat, komputer, wiedzę i doświadczenie. Często warunki na sesji nie są sprzyjające. Jest ciemno i ciasno. Fotograf wie, jak sobie z tym poradzić. Dodatkowo doradzi, jak ustawić meble i co schować, by nic nie odwracało  niepotrzebnie uwagi. W takich przypadkach profesjonalnie wykonane zdjęcia nieruchomości są bezkonkurencyjnym narzędziem w sprzedaży lub wynajmie w internetowych ogłoszeniach agencji i biura  nieruchomości.